Spotkanie Hubertowskie 05.11.2016 r

W sobotę 05.11.2016 r myśliwi z naszego Koła, a także zaproszeni goście spotkali się w kościele w Goleszach aby rozpocząć uroczystości ku czci św Huberta od mszy św. celebrowanej przez naszego kolegę ks. Marka Izydorczyka. Tradycją naszego Koła jest rozpoczynanie obchodów właśnie od celebrowanej Mszy św za myśliwych, ich rodziny , wspominanie także tych, którzy odeszli już do Krainy Wiecznych Łowów. W tym roku szczególną modlitwą został objęty nasz dostojny jubilat kol. Feliks Iwanik.

Po mszy udaliśmy się do zajazdu Plan w Studziankach na dalszą część uroczystości. Wszystkich przybyłych , przywitał Prezes Koła kol Marian Mencfel, życząc jednocześnie dobrej zabawy. Został zaserwowane dania z dziczyzny a główną atrakcją kulinarną był pieczony dzik serwowany z sosem z borowików kaszą i żurawiną. Do tańca przygrywał zespół ASPIRYNA.

Podczas spotkania był również czas na podsumowanie minionego sezonu łowieckiego to jest 2015/2016 i wręczenie stosownych nagród myśliwym za szczególne osiągnięcia np dla „lisiarza” , czy za najciekawsze trofeum – złotomedalowa czaszka borsuka. Jedenastu myśliwych otrzymało także podziękowania za to , „że zawsze można liczyć na pomoc kolegów w każdej sytuacji”.

W tym roku po raz pierwszy w historii hubertusów, ilość osób biorących udział w przyjęciu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania . W sumie swój udział w przyjęciu potwierdziły 114 osoby.

Wszystkim dziękujemy za wspaniałą atmosferę zabawy , za udział w całości uroczystości i zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia w galerii lub kliknij tutaj