06.12.2015 r II dzień polowania komercyjnego

Niedziela  6 grudnia 2015 r była drugim dniem polowania komercyjnego w którym brało udział 15- stu myśliwych z Francji. Jak dzień wcześniej zbiórka była o godz. 7/30. Na zbiórce stawił się św Mikołaj w osobie naszej Diany Bożenki rozdając słodkie upominki. Po odprawie myśliwy udali się w łowisko w obwodzie 196. Przy pięknej, jesiennej pogodzie i św Hubert darzył.

W tym dniu zostały pozyskane: 4 byki jelenia, łania, 8 dzików i 2 sarny. Król polowania pozyskał byka i łanię jelenia oraz dzika.

Na zakończenie łowów, dzięki staraniom naszego łowczego Jacka został zaserwowany upieczony dzik, podawany z kaszą. 

Francuscy myśliwi swój pobyt w naszym łowisku zakończyli od śpiewu między innymi zaśpiewali nam Marsyliankę.

Polowanie zostało zorganizowane i  przeprowadzone zgodnie z zawartą umowa z biurem polowań AND.

W imieniu Zarządu Koła składam podziękowanie myśliwym z naszego Koła oraz stażystom za pomoc w zorganizowaniu i prowadzeniu polowania. 

To dzięki prowadzącym polowanie,  nagance, podkładaczom z psami, obsłudze przy pokocie i posiłkach, sygnaliście, polowanie zakończyło się powodzeniem.

Ok 20 myśliwych przez dwa dni poświęcało swój tak cenny czas, nieodpłatnie włączając się w realizację polowania.

W imieniu Zarządu Sekretarz Koła Małgorzata Nurczyńska.

Tekst i fot. M.N

Zobacz zdjęcia w galerii lub kliknij tutaj