9 listopada to wyjątkowa data dla myśliwych z Koła Łowieckiego „Błękitne Źródła”

9 listopada  to wyjątkowa data dla myśliwych z Koła Łowieckiego „Błękitne Źródła”. To właśnie tego dnia dokładnie 100 lat temu podpisany został w obecności notariusza statut „Koła myśliwskiego w Tomaszowie” i od tego czasu dokumentuje się początek powstania organizacji łowieckiej, gospodarującej w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, która z biegiem lat ukształtowała się w Koła Łowieckie nr 39  „Błękitne Źródła”. 
Z tej okazji 4 listopada 2023 roku zorganizowano uroczystości jubileuszowe. Obchody zaczęły się tradycyjnie w gościnnych progach Kościoła Parafialnego w Goleszach a mszę odprawił nasz Kolega ks. Marek Izydorczyk. Po mszy wszyscy udali się do Hotelu Arboretum w Studziankach gdzie miały się odbyć oficjalne przemówienia oraz Bal Hubertowski. Zgromadzonych przywitał Prezes Koła  Marian Mencfel. Na uroczystościach byli obecni członkowie naszego Koła oraz zaproszeni goście a w tym przedstawiciele sąsiednich kół łowieckich, przedstawiciele Lasów Państwowych, przedstawiciele administracji samorządowej i wielu innych. 
Uroczyste obchody 100 lecia Koła pozwoliły Prezesowi przybliżyć gościom historię naszego Koła. Wszyscy mogli podziwiać galerię zdjęć, trofeów pozyskanych jeleni, danieli oraz saren w obwodach dzierżawionych przez „Błękitne Źródła” oraz wystawę pucharów i nagród uzyskanych przez członków naszego Koła w strzelectwie myśliwskim i nie tylko. Niemały zachwyt i podziw zrobiła przede wszystkim galeria zdjęć na których myśliwy mogli odnaleźć siebie, swoich członków rodzin oraz kolegów po strzelbie z dawnych lat.
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia łowieckie zarówno te związkowe oraz ustanowione przez Walne Zebranie Koła Łowieckiego „Błękitne Źródła” w drodze uznania dla myśliwych wykazujących wyjątkowe zaangażowanie w pracach Koła.Wręczono Medale Za Zasługi Łowieckie (2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe), Medale Za Zasługi Dla Koła Łowieckiego „Błękitne Źródła (9 złotych, 20 srebrnych i 11 brązowych) oraz 2 Honorowe Kordelasy. Zarząd Okręgowy PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim dodatkowo uhonorował kol. Mieczysława Jaskulskiego wyjątkową odznaką za 50 lat przynależności do PZŁ. Nie obyło się także bez udekorowania Króli Polowania Hubertowskiego, które jak co roku odbywa się 3 listopada oraz świętowania okrągłych jubileuszy urodzin naszych Kolegów. 
Po części bardziej oficjalnej wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów gdzie podawana była dziczyzna w postaci gulaszu z jelenia oraz tatara z sarny. Za przystawki służyły wyroby z dzika i jelenia.
Z całego serca chcemy podziękować wszystkim gościom za ich obecność w tak wyjątkowym święcie dla naszej społeczności oraz serdecznie podziękować Kolegom i Koleżankom, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie tego wydarzenia.
Pamiętajmy, że przypadający w tym roku jubileusz 100-lecia KŁ „Błękitne Źródła” jak również 100 – lecia Polskiego Związku Łowieckiego to okazja do uhonorowania dziedzictwa myśliwskiego oraz wspomnienia o myśliwych, którzy tworzyli to koło i gospodarowali w obwodach łowieckich, czym także przyczynili się do rozwoju kraju. To również świetny czas, by wspólnie celebrować osiągnięcia, ale jednocześnie zastanowić się nad przyszłością i kontynuować pracę nad gospodarką łowiecką oraz dbać o tradycje myśliwskie zarówno w Polsce, jak i w małej  ojczyźnie, w Dolinie Pilicy, w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego.