Huberus 07.11.2020 r

W tym roku obchody dnia Św. Huberta przybrały inny charakter jak ten do którego przywykliśmy przez długie lata. Nie odbyło się polowanie w dniu naszego patrona Św. Huberta w dniu 03.11.2020 roku.
Uroczystości zaplanowane na dzień 07.11.2020 roku z racji na panującą pandemię też uległy zmianie. W sobotę od rana kilkunastu członków naszego Koła , podzielonych na pięcioosobowe grupy, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i ochrony, ogrodziło jednemu z rolników na obwodzie 196 prawie 10 hektarów rzepaku. Czas trudny ale nikt nie zwalnia nas z nałożonych na myśliwych obowiązków.
Na godzinę 17.30 zaplanowana była uroczysta Msza Św. tradycyjnie odprawiana w Kościele w Goleszach w intencji myśliwych i ich rodzin. przez naszego kol. Ks. Marka. W tym roku była wyjątkowa. Mszę celebrował proboszcz parafii Ks. Damian Skwara. We Mszy Św. uczestniczyło 6 osób . Miejmy nadzieję, że taka sytuacja wymuszona wprowadzonymi obostrzeniami i panującą epidemią w kolejnym roku już się nie powtórzy. Niech słowa Ks. Damiana wypowiedziane na zakończenie eucharystii będą dla nas nadzieją ” Jeszcze będzie normalnie, jeszcze będzie wspaniale”. Darz Bór.
Tekst i fot. M.N