Hubertus w Kole Łowieckim 11.11.2017r

Kolejne spotkanie myśliwych obchodzących  swoje  święto  w gronie najbliższych i zaproszonych gości już za nami.

Szanując pamięć o naszych kolegach, którzy już odeszli,  był czas na chwilę zadumy nad grobem naszego kolegi Łowczego śp. Andrzeja. Następnie została odprawiona w Kościele w Goleszach uroczysta Msza św. sprawowana przez naszego Kolegę ks. Marka. Po niej udaliśmy się do Studzianek do „PLANU” na dalszą część naszych uroczystości.

Oficjalną część  rozpoczął nasz Prezes Kol. Marian Mencfel . Podczas spotkania Przewodniczący ZO PZŁ kol Cezary Szadkowski wręczył Złoty Medal Zasługi Łowieckiej kol. Mirosławowi Roniek ,  Srebrny Medal kol. Bogdanowi Hanke i Brązowy Medal kol. Zygmuntowi Błaszkowskiemu.

Za prace na rzecz Koła i szczególne zaangażowanie w działalność –  17 myśliwych otrzymało wyróżnienia.  Nagrody otrzymali również strażnicy łowieccy oraz trzech kolegów  najbardziej zaangażowanych w szacowanie szkód łowieckich. Kol. Tomasz otrzymał wyróżnienie za pozyskanie złotomedalowych parostków kozła, a Kol. Robert za pozyskanie największej ilości drapieżników w sezonie łowieckim 2016/2017 .

Zostały również wręczone niespodzianki Kol. którzy podczas polowania w dniu 03.11.2017r zostali królem, vice królem i królem „hodowców”. Byli to Kol. Andrzej, Stanisław N, i Kol. Błażej.

Był też czas na wręczenie upominków urodzinowych.   Swoje urodziny bowiem świętowali z nami Kol. Czesław Budziejewski 90- te, a Kol. Jan Hajnus i Kol. Wiesław Pietrzykowski 70 -te. Z tej okazji były przygotowane okazałe i bardzo smaczne torty.

W naszym spotkaniu uczestniczyło 108 osób a zabawa trwała prawie do rana…

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok na 95 -lecie istnienia naszego Koła.

Tekst M.N

fot  M.I

Zobacz zdjęcia w galerii lub kliknij tutaj