Koło Łowieckie nr 39 "Błękitne Źródła"
   


Działalność koła

    Koło stara się prowadzić właściwą gospodarkę łowiecką, przystosowaną do aktualnych warunków i zaleceń wynikających z teorii i praktyki nowoczesnego łowiectwa. Dużą wagę przywiązujemy do współpracy z samorządami, parafiami, administracją państwową, policją, lasami państwowymi i szkołami leżącymi na terenie. naszych obwodów. Ich przedstawiciele zapraszani są i uczestniczą w imprezach organizowanych  przez  Koło,  np. corocznych  Hubertusach,  Benefisach   myśliwych  oraz innych uroczystościach myśliwskich.
    W Szkołach Podstawowych w Goleszach Dużych, Wiadernie oraz  nr 12 w Tomaszowie Maz., wyznaczeni przez Koło opiekunowie, myśliwi kol. kol. Krzysztof Kluzowski, Zbigniew Wojtaszczyk i Witold Gach współpracują z gronem pedagogicznym w organizowaniu akcji propagujących ochronę przyrody i tradycje łowieckie. Szkoły te biorą udział w akcji Polskiego Związku Łowieckiego „Ożywić pola”, która trwa już od kilku lat. Dla tych szkół Koło prenumeruje miesięcznik o tematyce łowieckiej,  „Łowiec Polski”. Staramy się podtrzymywać ogólnie znane tradycje łowieckie. Przykładem takiego działania może być ufundowanie sztandaru Koła na nasze 80 – lecie w 2005r. Należy wspomnieć, że sztandar nasz wziął udział po raz pierwszy w obchodach Hubertusa Spalskiego w dniu 22. 10. 2005 roku.
    Utrzymujemy właściwą atmosferę wśród naszych członków. Myśliwych nieetycznych staramy się wyeliminować z naszej społeczności. Bierzemy corocznie udział w zawodach strzeleckich, chociaż do tej pory „mistrzów” się nie dorobiliśmy. Powoli przybywa w Kole ułożonych psów myśliwskich. Marny stan zwierzyny drobnej rekompensuje nam gruby zwierz.
    Ze względu na sąsiedztwo Zalewu Sulejowskiego i podmiejskich terenów Tomaszowa Maz. Poważnym problemem staje się dla nas wyłączanie z użytkowania łowieckiego coraz więcej terenów poprzez ich wygradzanie pod sady, fermy hodowlane, obiekty rekreacji zbiorowej i indywidualnej. Takie miejscowości jak Nagórzyce, Swolszewice, Bronisławów, Lubiaszów, Barkowice Mokre stały się modnymi miejscowościami letniskowymi, gdzie lawinowo rozwija się budownictwo rekreacyjne, przybywa ludzi „penetrujących” las - do czego oczywiście mają prawo - ale zwierzynie to nie sprzyja.
    O uznaniu naszych wysiłków świadczy dobra ocena władz zwierzchnich, jak chociażby to, że Koło zostało odznaczone Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej i posiada tytuł „Zasłużonego Koła dla Łowiectwa Województwa Łódzkiego.To top of the page wróć na górę To top of the page


Zaloguj się

Złom

Zasłużony Dla Łowiectwa Województwa Łódzkiego

Alternative flash content

Requirements

Złoty Medal Zasługi Łowieckiej

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Liczba wizyt43781


Copyright by www.drezner.pl