Koło Łowieckie nr 39 "Błękitne Źródła"
   


Witali wiosnę w Wiadernie

Uczniowie Zespołu Szkół w Wiadernie do powitania wiosny 19 marca przygotowali się bardzo pracowicie. Występy artystyczne poszczególnych klas poprzedził spektakl w wykonaniu uczniów kl. II. Dzieciaki wystąpiły w zabawnych kostiumach symbolizujących ptaki, zwierzęta, drzewa.

Były deklamacje, piosenki, wstawki muzyczne. Wyreżyserowała to nauczycielka Dorota Bąbol. Popisy koleżanek i kolegów oglądali w szkolnej sali sportowej nie tylko uczniowie, ale także goście. Na świętowanie przyjścia wiosny zaproszono zaprzyjaźnionych ze szkołą myśliwych z koła „Błękitne Źródła”. Do szkoły przybyli: prezes koła Reinhold Gach i skarbnik Władysław Ziajka oraz leśnik Zbigniew Wojtaszczyk. Myśliwi przybyli do szkoły z jeszcze jednego powodu. Czekała ich funkcja jurorów w zakończonym w tym dniu konkursie na temat pomocy leśnej faunie w przetrwaniu ciężkiej tegorocznej zimy.
Na konkurs wpłynęło 38 prac w różnej formie. Były rysunki, malunki, albumy i prezentacje komputerowe. Prace podzielone na grupy wiekowe nie było łatwo ocenić, bo we wszystkie uczestnicy włożyli dużo serca i pracy. Jurorzy oceniali, a w sali gimnastycznej dalej trwała zabawa i popisy uczniów, którzy tego dnia przyszli do szkoły na zielono, tzn. w garderobie miała dominować zieleń. I dominowała, nawet w ubiorach nauczycieli. Najbardziej zielona była grupa oddziału przedszkolnego funkcjonująca od września ubiegłego roku w Zespole Szkół.
Wyniki konkursu przedstawił Zbigniew Wojtaszczyk, a nagrody wręczał Władysław Ziajka. Nagród i upominków ufundowanych przez myśliwych i Nadleśnictwo Smardzewice było tak dużo (dla wszystkich uczestników), że na forum całej społeczności szkolnej wręczono tylko te główne. Przypadły one Piotrowi Przybyszowi z kl. IV SP, Cezaremu Sękowi z kl. II gimnazjum, Zuzannie Wojtaszek z kl. II SP i Piotrowi Sapiei z kl. V SP. Konkurs koordynowała nauczycielka przyrody Elżbieta Laskowska. Dla laureatów były też dyplomy.
Szkoła w Wiadernie zyskała w ostatnim czasie estetyczne chodniki z kostki brukowej. W bliskich planach jest budowa boiska do gier zespołowych i ćwiczeń gimnastycznych, być może z kortem tenisowym (ogólnodostępnym) oraz ogrodzenie terenu szkoły. Dyrektorowi Arkadiuszowi Świechowi marzy się jeszcze zburzenie najstarszego budynku w szkolnym kompleksie i budowa w tym miejscu nowego, w którym mieściłby się oddział przedszkolny.
Jan Pampuch

Zobacz zdjęcia w galerii lub kliknij tutaj
To top of the page wróć na górę To top of the page


Zaloguj się

Złom

Zasłużony Dla Łowiectwa Województwa Łódzkiego

Alternative flash content

Requirements

Złoty Medal Zasługi Łowieckiej

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Liczba wizyt43781


Copyright by www.drezner.pl