Koło Łowieckie nr 39 "Błękitne Źródła"
   


Pożegnanie kol. Reinholda Gacha 05.02.2016r

Śp. Reinhold Gach

W piątek 5 lutego 2016 roku towarzyszyliśmy w ostatniej drodze naszego kol. Reinholda Gacha , zmarłego w dniu 01.02.2016 r . Kol Reinhold miał 76 lat. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w Tomaszowie Maz,na cmentarzu przy ul Dąbrowskiej. 

W ostatniej drodze towarzyszyły  między innymi , liczna rodzina, przedstawiciele Kół Łowieckich , przedstawiciele władz PZŁ Okręgu Piotrkowskiego, poczty sztandarowe , sygnaliści oraz licznie przybyli myśliwy i przyjaciele byli współpracownicy z „Wodociągów”. 

 

Kilka słów o Kol. Reinholdzie

W 92  - letniej historii Koła Łowieckiego „Błękitne  Źródła” kol. Reinhold Gach znajdował  się na zaszczytnym miejscu   wśród przedstawicieli  władz Koła zajmując 3 miejsce pod względem długości lat pełnionych funkcji zaraz po kol. Zbigniewie Menke , który funkcję Skarbnika koła pełnił przez 44 lata, i kol. Władysławie Niedzielskim pełniącym funkcję Prezesa Koła przez 37 lata.

Kolega Reinhold Gach rozpoczął swoją przygodę z naszym Kołem w 1966 roku tj 4 lata po wstąpieniu do PZŁ. 

 W roku 1978 uzyskał uprawnienia selekcjonera i w tym  samym roku  został wybrany na Sekretarza Koła . Funkcję tą pełnił  przez 5 lat to jest do roku 1983,  w którym to został wybrany na Prezesa Koła, jak się okazało nieprzerwanie na 32 lata . 

Członek Okręgowej Rady Łowieckiej w Piotrkowie Tryb w latach 1995 – 2005. 

Za zaangażowanie w pracę na rzecz Polskiego Związku Łowieckiego i Koła odznaczony w 1980 roku, Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej w 1985 roku Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej, w 1995 Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej  a w 2001 roku otrzymał najwyższe odznaczenie łowieckie Złom – dotychczas jeden z trzech myśliwych z naszego Koła, którzy to odznaczenie otrzymali.  

Odznaczony Medalem Zasłużony dla Łowiectwa Województwa Łódzkiego w 2005 roku, oraz Zasłużony Myśliwy Piotrkowskiego Okręgu Łowieckiego  2009 roku.

Odznaczony za „Długoletnią przynależność do Polskiego Związku Łowieckiego I stopnia”

Kolega Reinhold był autorem  wielu broszurek wydawanych w związku z jubileuszami naszego Koła. 

Pozyskane przez Prezesa trofea łowieckie  w tym 1 srebrny i 4 brązowe wieńce jelenia, 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe parostki sarny oraz 2  brązowe, oręż dzika były  wielokrotnie ozdobą wielu wystaw i  uroczystości łowieckich.

W ostatnim czasie odtworzył dzieje naszego Koła od początku założenia  do roku 1980, angażując do pomocy swoją wnuczkę Dominikę.  

Swoją pasję do Łowiectwa przekazał z tym co najcenniejsze w łowiectwie swojemu synowi Witkowi.

Kolega Reinhold był wielokrotnie bohaterem wielu fraszek spisywanych przez naszego kol. śp. Zbigniewowi Menke,oraz współpracowników z Wodociągów Łódzkich 

 

Kolega Marian Mencfel pełniący obecnie funkcję Prezesa Koła pożegnał kol. Reinholda Gacha słowami:

Kol. Reini przez 32 lata pełnienia funkcji Prezesa Koła Łowieckiego Błękitne Źródła żegnałeś myśliwych odchodzących do Krainy wiecznych łowów. 

Dziś ja żegnam Ciebie w imieniu wszystkich myśliwych.

Kolega Reinhold był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od ponad 50 lat. W okresie tej przynależności pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji we władzach i organach naszego Zrzeszenia. 

Był Członkiem  Komisji Hodowlanej Wojewódzkiej Rady Łowieckiej

Członkiem Wojewódzkiej Rady Łowieckiej, 

Członkiem Okręgowej Rady Łowieckiej w latach oraz 

Członkiem Komisji Odznaczeń Łowieckich Okręgowej  Rady Łowieckiej.

Pełnił również funkcję  Sekretarza naszego Koła  w latach 1978 -1983 oraz przez okres 32 lat funkcję Prezes Koła.

Kolega Reinhold został odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem  Zasługi Łowieckiej oraz najwyższym odznaczeniem łowieckim Złomem a także Medalem „Za Długoletnią Przynależność do Polskiego Związku Łowieckiego” I stopnia,

Odszedł od nas człowiek bardzo zasłużony dla polskiego łowiectwa, który był dla nas autorytetem etycznym i moralnym. Był człowiekiem wielkiej kultury osobistej, zawsze życzliwym i powszechnie szanowanym. 

Niech Ci knieja wiecznie szumi, a echa sygnału „Darz Bór” towarzyszą Tobie Raini

w Krainie Wiecznych Łowów. 

,,Ubyło nam
Ubyło
Choć każdy przewidzieć mógł
Śmiertelna do życia miłość
Zwaliła i ciebie z nóg
Śmierć się ludziom przytrafia potocznie
Umiemy uśmiechem ją zbyć
Teraz po prostu odpoczniesz
Tylko nam
Będzie trudniej żyć”

Wyrazy współczucia i żalu Całej Rodzinie i przyjaciołom

Składają:

Zarząd i członkowie Koła Łowieckiego nr 39 „Błękitne Źródła” w Tomaszowie MazowieckimTo top of the page wróć na górę To top of the page


Zaloguj się

Złom

Zasłużony Dla Łowiectwa Województwa Łódzkiego

Alternative flash content

Requirements

Złoty Medal Zasługi Łowieckiej

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Liczba wizyt43781


Copyright by www.drezner.pl