Koło Łowieckie nr 39 "Błękitne Źródła"
   


Obelisk w dniu św. Huberta

       W dniu 3 listopada, a więc w liturgiczne wspomnienie św. Huberta, patrona myśliwych rozpoczęliśmy zgodnie z planem polowań nowy sezon łowiecki. Jednak tegoroczne polowanie Hubertowskie rozpoczęło się w zupełnie innej oprawie.

Uchwałą Walnego Zgromadzenia naszego Koła Łowieckiego „Błękitne Źródła” w Tomaszowie Mazowieckim postanowiliśmy upamiętnić wieloletnią pracę dla zmarłego Łowczego naszego Koła ś.p. Andrzeja Jaskulskiego. Właściwą formą wydawało nam się przygotowanie Obelisku z odpowiednią tabliczką aby osoby tędy przechodzące mogły się zorientować cóż ten Obelisk znaczy i komu jest poświęcony. Przed południem obok Obelisku pośród licznie zgromadzonych kolegów myśliwych, rodziny zmarłego oraz strażaków – kolegów zmarłego i miejscowej ludności, ks. Roman Ochnicki – proboszcz miejsca odprawił polową Eucharystię za spokój duszy naszego kolegi. Po zakończeniu Eucharystii, kapelan leśników ks. Marek Izydorczyk dokonał poświecenia, a żona zmarłego w asyście Prezesa Koła dokonała jego odsłonięcia. W tym ważnym momencie dla uczczenia wszystkich zmarłych naszych kolegów których imiona i nazwiska zostały przywołane, po modlitwie o spokój ich dusz – koledzy myśliwi oddali salwę z broni myśliwskiej.
       Mamy więc od tej chwili nowe miejsce w którym będą się rozpoczynały polowania na terenie Lubiaszowa obok leśniczówki, w której pracował i mieszkał  nasz kolega ze swoją rodziną. Będzie to także miejsce spotkań na wigilijnym polowaniu aby podtrzymać pamięć o tych którzy odeszli do Krainy wiecznych łowów. Cała ta oprawa miała przecież miejsce w Oktawie święta zmarłych w której szczególnie wyrażamy naszą pamięć o osobach zmarłych.
      Po odprowadzeniu Sztandarów i odprawie rozpoczęło się krótkie bo liczące zaledwie trzy mioty polowanie Hubertowskie. W każdym z pędzeń, przy dużych umiejętnościach strzeleckich myśliwych po pojedynczych strzałach zostały w ogniu trzy łanie jelenia. Polowanie zostało zakończone w  lesie, a po pokocie przy ognisku gdzie zziębnięci mogli rozpocząć grillowanie kiełbaska, a długie Polaków rozmowy dokończyły koleżeńskie spotkanie. Znakomitymi strzelcami tego dnia okazali się koledzy ; Norbert Gach, Henryk Kaźmierski oraz Włodzimierz Smyk. Gratulujemy im skuteczności w łowisku, a Świętemu Hubertowi dziękujemy za szczęśliwie  przeżyty czas łowów i już dziś czekamy na następne spotkania. Podziękowania kierujemy także pod adresem kolegów którzy własną pracą przyczynili się do przygotowania  całej uroczystości i pracy przy obelisku. Darz Bór

Zobacz zdjęcia w galerii lub kliknij tutajTo top of the page wróć na górę To top of the page


Zaloguj się

Złom

Zasłużony Dla Łowiectwa Województwa Łódzkiego

Alternative flash content

Requirements

Złoty Medal Zasługi Łowieckiej

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Liczba wizyt43781


Copyright by www.drezner.pl