Koło Łowieckie nr 39 "Błękitne Źródła"
   


Hubertus w "Błękitnych Źródłach"

W sobotę 14.11.2015r  myśliwi z naszego Koła Łowieckiego wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście, obchody ku czci św Huberta rozpoczęli już tradycyjnie od udziału we Mszy św. celebrowanej przez naszego kolegę ks. Marka Izydorczyka w kościele w Goleszach.

Następnie udaliśmy się do "Zagajnikowego  Dworku"  na uroczystą kolację. Podczas spotkania był czas podsumowania minionego sezony łowieckiego to jest 2014/2015, wręczenie okolicznościowych medali królowi , wice królowi oraz królowi "lisiarzy" . Było również podsumowanie   polowania z dnia 03.11.2015r wraz z wręczeniem stosownych medali.

Prezes Koła  kol. Marian Mencfel złożył szczególne podziękowania byłemu już Prezesowi Koła kol. Reinholdowi Gachowi ,pełniącemu funkcję Prezesa nieprzerwanie przez 32 lata.

Zostało wręczone podziękowanie za opiekę duchową nad myśliwymi i ich rodzinami naszemu Kapelanowi ks. Markowi.

Wiemy wszyscy jak trudne i stresujące jest szacowanie szkód wyrządzonych przez zwierzynę na polach, czterech kolegów myśliwych , którzy się tym zajmują otrzymało podziękowanie za swoją pracę.

Sześciu myśliwych zostało także stosowne podziękowanie za pracę na rzecz Koła.

Jak co roku zgodnie z tradycją odbył się również konkurs dla żon myśliwych ze znajomości  gwary myśliwskiej . Do konkursu zgłosiło się 10 uczestniczek. Poziom był tak wysoki, że nie można było wyłonić laureatki dlatego zdaliśmy się na losowanie . Najwięcej szczęścia miała żona naszego kolegi Sebastiana. Wszystkim uczestniczkom dziękujemy i gratulujemy wiedzy o pasji swoich mężów.  

Przy smacznych potrawach kuchni myśliwskiej,  i przy dobrej muzyce, zabawie i rozmową nie było końca. Nawet serwowane nam ciasto wyglądem nawiązywało do  lasy i do koloru naszych mundurów. 

W imieniu całego Zarządu Koła składam podziękowanie wszystkim myśliwym i naszym gościom za tak liczny udział w całości uroczystości.

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór Sekretarz Koła Małgorzata Nurczyńska.

Zobacz zdjęcia w galerii lub kliknij tutajTo top of the page wróć na górę To top of the page


Zaloguj się

Złom

Zasłużony Dla Łowiectwa Województwa Łódzkiego

Alternative flash content

Requirements

Złoty Medal Zasługi Łowieckiej

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Liczba wizyt43624


Copyright by www.drezner.pl