Koło Łowieckie nr 39 "Błękitne Źródła"
   


VIII Kniejowe Polowanie Dian im. Reinholda Gacha

W sobotę 1 grudnia 2018 r Koło Łowieckie "Błękitne Źródła" gościło Diany Piotrkowskiego Okręgu Łowieckiego na VIII już polowaniu kniejowym im. Reinholda Gacha. Polowanie miało miejsce w obwodzie 197 , prowadzącymi byli kol. Jacek i Tomek.

Czytaj więcej...

Hubertus 24.11.2018 r

Po uczczeniu obchodów św Huberta w kniei, przyszedł czas na świętowanie w gronie rodziny, zaproszonych gości .

W tym roku uroczystości św. Huberta zostały połączone z 95 leciem naszego Koła oraz jubileuszem 80 urodzin kol Bogdana oraz 70 urodzin kolegów Mariana i Zdzisława.

Czytaj więcej...

Polowanie z ambon 27.10.2018 r

W sobotę 27.10.2018 r myśliwi z naszego Koła i zaproszeni goście spotkali się na polowaniu zbiorowym z ambon. Polowanie miała miejsce w obwodzie 196. Pogoda dopisała,został pozyskany jeden dzik przez zaproszonego gościa kol. Cezarego, Królem pudlarzy został również zaproszony gość kol Witold. Prowadzącym polowanie był kol. Krzysztof.

Zostały wręczone stosowne medale a na zakończenie było ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólnie spędzony czas na myśliwskich opowieściach.

Tekst i fot. M.N

Zobacz zdjęcia w galerii lub kliknij tutaj

Polowanie 03.11.2018 r HUBERTUS

W sobotę w dniu św. Huberta, myśliwi z naszego Koła i zaproszeni goście bardzo licznie stawili się na zbiórce rozpoczynającej polowanie. Nasz były stażysta kol. Grzegorz , który jest już myśliwym, złożył ślubowanie.

Czytaj więcej...

Hubertus Spalski 2018 r

W sobotę 6 października 2018 myśliwi nie tylko z okręgu piotrkowskiego spotkali się w Spale na 19 -stym już Hubertusie.
Uroczystości zostały rozpoczęte  już tradycyjnie od Mszy św. celebrowanej przez księży myśliwych w tym naszego kol. Ks Marka.

Czytaj więcej...

Sezon na rogacze rozpoczęty 2018

11 maja rozpoczął się sezon polowań na rogacze . W tym dniu sześciu kolegów z naszego Koła wyruszyło w teren na poszukiwanie ciekawych okazów . W sumie udało się pozyskać sześć sztuk rogaczy i jednego dzika.

Czytaj więcej...

Polowanie 30.12.2017 r

Ostatnie polowanie 2017 roku naszego Koła miało miejsce w obwodzie 197. Prowadzącym łowy był kol. Zdzisław, któremu pomagał kol Sebastian.W polowaniu brało udział łącznie 24 myśliwych. Udało się pozyskać 8 dzików, 5 saren i 2 lisy.

Czytaj więcej...

Polowanie 09.12.2017r

W sobotę 09.12.2017 roku  w bardzo licznym gronie myśliwych Koła i zaproszonych gości , odbyło się kolejne polowanie zbiorowe. Po odprawie dwóch kolegów , byłych stażystów naszego Koła, złożyło uroczyste ślubowanie.

Czytaj więcej...

03.12.2017r

W niedzielę 3 grudnia 13 myśliwych spotkało się na kolejnym polowaniu zbiorowym sezonu łowieckiego 2017/2018. Zbiórka była w Swolszewicach i polowano w obwodzie 197 . Prowadzącym polowanie był kol. Roger. W sumie udało się pozyskać 5 dzików i lisa. 

Czytaj więcej...

VII Polowanie Kniejowe Dian im. Reinholda Gacha 02.12.2017 r

Tradycją zapoczątkowaną w Kole Łowieckim "Błękitne Źródła" przez Prezesa Koła  kol.Reinholda Gacha  w 2011 roku jest organizowanie polowań zbiorowych dla Dian Okręgu Piotrkowskiego. Kol Reinhold Gach odszedł do Krainy Wiecznych Łowów w dniu 01.02 2016 roku. Walne Zebranie Członków Koła podjęło uchwałę aby kontynuować organizowanie corocznego  polowania dla Dian . W tym roku było to już VII polowanie, ale po raz pierwszy nazwane imieniem kol. Reinholda Gacha i organizowane w całości przez Koło.

Czytaj więcej...

Polowanie 18.11.2017 r

Kolejne polowanie zbiorowe za nami. Łowy prowadził kol. Stanisław B w obwodzie łowieckim nr 196, Tym razem został pozyskany dzik i trzy lisy. Królem polowania został kol. Czarek , vice królem zaproszony gość, a królem hodowców kol. Jarek J.

 

 

 

Czytaj więcej...

Polowanie zbiorowe 28.10.2017 r

Pierwsze polowanie zbiorowe już za nami. Kolega Krzysztof, który był prowadzącym łowy zadecydował aby było to polowanie z ambon. Chociaż pogoda nie dopisała św. Hubert darzył.

Czytaj więcej...

Hubertus Spalski 07.10.2017 r

Już po raz XVIII myśliwi z piotrkowskiego okręgu łowieckiego, jak i myśliwi zaprzyjaźnionych okręgów spotkali się w Spale na corocznym święcie - Hubertusie.

Czytaj więcej...

Sezon polowań na kaczki rozpoczęty...

W sobotę 19.08.2017 roku myśliwi z naszego Koła rozpoczęli sezon polowań na kaczki. Tradycją jest organizowanie wczesnym rankiem polowania zbiorowego . W tym roku w polowaniu brało udział 17 myśliwych. Pomagali stażyści . Po odprawie dokonanej przez prowadzącego łowy kol Jerzego , myśliwi udali się na Nową Wieś, obstawiając śródpolny stawik, kaczki dopisały , refleks myśliwych i celne oko też.

Czytaj więcej...

Sezon na rogacze rozpoczęty.

Sezon  na rogacze został rozpoczęty . Koledzy z naszego Koła pozyskali kilka ciekawych okazów , które prezentują na załączonych zdjęciach. Zapraszam do galerii.

Czytaj więcej...

Zakończenie sezonu polowań zbiorowych 28.02.2017r

Kolejny sezon polowań zbiorowych mamy już za sobą . Wieńczące sezon polowanie miało miejsce w sobotę 28.01.2017 r w piękne zimowej scenerii. Prowadzącym polowanie był podłowczy Tomasz. W polowaniu brało udział 23 myśliwych w tym jeden zaproszony gość , któremu Bór darzył.

Czytaj więcej...

Polowanie 14.01.2017 r

W pięknej zimowej scenerii w sobotę 14.01.2017 roku 15 myśliwych stawiło się na zbiórce w Lubiaszowie na kolejnym polowaniu zbiorowym sezonu 2016/2017 . Prowadzącym polowanie był kol Krzysztof.

Czytaj więcej...

Polowanie 03.11.2016r

Myśliwi z naszego Koła wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się na corocznym polowaniu w dniu św. Huberta - patrona myśliwych. Na zbiórce stawiło się 31 myśliwych.

Czytaj więcej...

XVII Hubertus Spalski 8 październik 2016 r

Już po raz XVII w Spałe spotkali się myśliwi aby świętować dzień św Huberta. Chociaż spotkanie  utraciło rangę Hubertusa krajowego to i tak licznie przybyli na nią myśliwi z całej Polski. Uroczystości rozpoczęły się już tradycyjnie od celebrowanej przez naszego kolegę ks.  Marka Izydorczyka mszy św. w intencji myśliwych i leśników. Po mszy myśliwi podzieleni na 12 grup wyjechali w różne łowiska. Jedna z grup polowała na terenie naszego Koła łowieckiego . Polowanie prowadzili łowczy i podłowczy. Po zbiórce i odprawie  myśliwi udali się w łowisko.

Czytaj więcej...

Pierwsze polowanie na kaczki 13.08.2016 r

W sobotę o świcie, 9 myśliwych z naszego Koła stawiło się na zbiórce na pierwszym polowaniu na kaczki. Królem polowania został kol. Jurek a w sumie pozyskano 7 sztuk. Prowadzącym polowanie był Łowczy Jacek. 

Czytaj więcej...To top of the page wróć na górę To top of the page


Zaloguj się

Złom

Zasłużony Dla Łowiectwa Województwa Łódzkiego

Alternative flash content

Requirements

Złoty Medal Zasługi Łowieckiej

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Liczba wizyt43598


Copyright by www.drezner.pl